Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başbakan Mikati’nin İsrail Saldırı İddialarına Yanıtı

Başbakan Mikati’nin İsrail Saldırı İddialarına Yanıtı

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
62 0

Başbakanlık Medya Ofisinden Yapılan Açıklamada İsrail Saldırılarına Yönelik İddialar Yalanlandı

Başbakan Mikati’nin İsrail’in geniş çaplı saldırı yapacağı yönündeki iddialarına yanıt geldi. Başbakanlık medya ofisinden yapılan açıklamada, Mikati’nin bu yönde aldığı uyarıların gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Açıklamada, söz konusu haberlerin “Lübnan’a yönelik baskılar kapsamında” yayıldığı vurgulandı.

Mikati, Lübnan’ın Güneyine Yönelik İsrail Saldırılarını Durdurmak İçin Diplomatik Temaslar Yürütüyor

Açıklamada ayrıca, Başbakan Mikati’nin Lübnan’ın güneyine yönelik İsrail saldırılarını durdurmak amacıyla “kapsamlı diplomatik temaslar” yürüttüğü bilgisine yer verildi. Mikati’nin, krizi diplomasi yoluyla çözme çabalarına devam ettiği belirtildi.

Lübnan’da Endişe Yaratan İsrail Tehlikesi

Hizbullah’a yakınlığıyla bilinen el-Ahbar gazetesinin bazı kaynaklara dayandırdığı habere göre, Beyrut’a gelen yabancı konuklar, İsrail’in ciddi bir tehdit oluşturabileceği endişelerini dile getirmişlerdi. İngiltere’nin de haziranın ortasında İsrail’in bir saldırı düzenleyebileceği konusunda Lübnan makamlarını uyardığı ifade edilmişti.

İsrail’in Saldırıları Sürüyor

Gazze Şeridi’ne 7 Ekim 2023’ten bu yana devam eden saldırıların yanı sıra, kuzey sınırında da Lübnan Hizbullahı ile çatışan İsrail, çatışmalarda birçok kayba neden olmuştu. Bu çatışmalarda 325 Hizbullah mensubu, 65 Lübnanlı sivil, 19 Emel Hareketi, 13 Hamas, 15 İslami Cihad mensubu ile 14 İsrail askeri ve 10 İsrailli sivilin hayatını kaybettiği bildirilmişti.

İlgili Yazılar