Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. BM Sözcüsü Stephane Dujarric’ten İsrail’in Batı Şeria Politikalarına İlişkin Açıklamalar

BM Sözcüsü Stephane Dujarric’ten İsrail’in Batı Şeria Politikalarına İlişkin Açıklamalar

haberci haberci - - 1 dk okuma süresi
33 0

İsrail’in Batı Şeria’ya Yönelik Hava Saldırıları

BM Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın toplantısında yaptığı açıklamada, İsrail’in sadece geçen hafta işgal altındaki Batı Şeria’ya 2 hava saldırısı düzenlediğini belirtti. Aynı zamanda Tulkerim’deki Nur Şems Mülteci Kampı’na yapılan saldırıda 200 evin zarar gördüğünü açıkladı.

Ölümler ve El Konulan Arazi Miktarı

Dujarric, İsrail’in Batı Şeria’ya 7 Ekim’den bu yana 28 hava saldırısı düzenlediğini ve bu saldırılarda aralarında 14 çocuğun da bulunduğu 77 Filistinlinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Ayrıca İsrail ordusunun, işgal altındaki Batı Şeria’da Filistinlilere ait yaklaşık 12 bin 715 dönümlük araziye el koymasını “çok çok yanlış bir adım” olarak nitelendirdi.

Gazze’de “Starlink” Tartışması

Dujarric, İsrail ve BM’nin Elon Musk’ın Starlink hizmetinin Gazze’de kullanılması konusunda anlaştığı yönündeki haberlere ilişkin, insanî yardım çalışmalarını desteklemek için gerekli teçhizatın sağlanması konusunda İsrailli yetkililerle görüşmeler yürütüldüğünü belirtti. Dujarric, personelinin nerede olduğunu ve ulaşılabilirliğini sağlamak için iletişim araç gereçlerine ihtiyaç duyduklarını vurguladı.

İlgili Yazılar