Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı ve Hükümete Yönelik Hakaret İddialarıyla İki Soruşturma Başlatıldı

Cumhurbaşkanı ve Hükümete Yönelik Hakaret İddialarıyla İki Soruşturma Başlatıldı

haberci haberci - - 1 dk okuma süresi
31 0

Ankara’dan Aydın’a Soruşturma Müfettişi Gönderildi

Bir bakanlık müfettişi, sosyal medya hesapları üzerinden Cumhurbaşkanı ve hükümete hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle Aydın’ın Nazilli ilçesindeki Eğitim İş Şube Başkanı Abdullah İçöz hakkında soruşturma başlattı.

Siyasi Paylaşım ve Cumhurbaşkanına Hakaret İddiaları

Müfettiş, İçöz’e “Tayyibi Üzmeme İstatistik Kurumu (TÜİK), sahte enflasyon rakamları açıklamaya devam ediyor dedin mi?” şeklinde sorular yöneltirken, dosyaya İçöz’ün sosyal medyadaki 13 paylaşımı ek olarak soruşturma dosyasına eklendi.

İçöz hakkındaki iddialar arasında “Cumhurbaşkanına hakaret” ve “siyasi paylaşım yapma” suçlamaları yer alıyor. Dosyada ayrıca İçöz’ün sendikadan üye koparmakla suçlandığı ihbar da yer alıyor.

Eğitim İş Sendikası Temsilcisi Savunma Yaptı

Eğitim İş Nazilli Temsilcisi Abdullah İçöz sorgulandıktan sonra yaptığı savunmada, sosyal medyada paylaştığı içeriklerin sendikal faaliyet kapsamında olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı ve hükümet üyelerine hakaret etmediğini savundu.

İçöz, öğretmenlerin haklarını koruyacak paylaşımlar yaptığını ve eleştirilerinin nüktedan olduğunu vurgulayarak, soruşturmanın trajikomik ve gereksiz olduğunu ifade etti.

İlgili Yazılar