Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Elon Musk, Biden’ın Yaşıyla İlgili Tartışmalara Katıldı

Elon Musk, Biden’ın Yaşıyla İlgili Tartışmalara Katıldı

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
30 0

Musk, Biden’ın Yaşına İlişkin Eleştirilere Yanıt Verdi

Elon Musk, X’teki hesabından yaptığı paylaşımda, Biden’ın yaşıyla ilgili tartışmalara katıldı. ABD medyasının Biden’ın sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen açıklamalarının toplandığı bir videoyu yayınlayan Musk, “Medyanın neredeyse tamamının aynı yalanı aynı kelimelerle tekrar etmesi rahatsız edici” değerlendirmesinde bulundu.

Canlı Yayın Öncesinde Biden ve Trump Tartışması

İlk canlı yayın tartışması eleştirilere yol açmıştı. ABD’de, 5 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri için yarışan Demokrat Partili Biden ile Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump, 27 Haziran gecesi CNN’deki ilk canlı yayın tartışmasında kozlarını paylaşmıştı. Programda Trump, rakibine karşı net üstünlük sağlayamamıştı. Ancak Biden, yaşı konusundaki endişeleri gidermekte zorlanmıştı.

Biden’ın Tepkisi ve Kararlı Tavrı

Demokrat Parti içinden ve Biden’ı destekleyen bazı medya kuruluşlarından Biden’a “başkanlık seçimlerinden çekilmesi” çağrısı yapılmıştı. Ancak Biden, sağlık durumunun eskisi gibi olmadığını kabul etmiş ve Trump’a karşı en iyi alternatifin hala kendisi olduğunu belirtmiş. Yarıştan çekilmeyeceğini açıklamıştı.

İlgili Yazılar