Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gazze’deki İnsani Kriz Derinleşiyor: Bulaşıcı Hastalıklar ve Açlık Tehlikesi

Gazze’deki İnsani Kriz Derinleşiyor: Bulaşıcı Hastalıklar ve Açlık Tehlikesi

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
27 0

Yerinden Edilen Filistinlilerde Bulaşıcı Hastalık Yaygınlaşıyor

Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi’nin açıklamasına göre, yaklaşık 1.5 milyon yerinden edilmiş Filistinli, Gazze Şeridi’nde bulaşıcı hastalıklara yakalanma riski altında. Bu kişiler, sürekli yer değiştirmeleri nedeniyle hastalıklara maruz kalıyorlar.

Açlık Tehlikesi: 10 Bin Kanser Hastasının Hayatı Risk Altında

İsrail’in ablukası ve saldırıları sonucunda Gazze Şeridi’nde 3 bin 500 çocuğun açlıktan ölme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu belirtilirken, 10 bin kanser hastasının da tedaviye erişiminde zorluklar yaşadığı ifade edildi. Bu durum, binlerce insanın hayatını riske sokuyor.

Çocuklar ve Hamile Kadınlar Tehlikede

Gazze’de 17 bin çocuğun ebeveynlerinden ayrı yaşadığı, 60 bin hamile kadının sağlık hizmetlerinin yetersizliği nedeniyle risk altında olduğu vurgulandı. Özellikle çocuklar ve hamile kadınlar, krizden en fazla etkilenen gruplar arasında yer alıyor.

Binlerce Filistinli Hayatını Kaybetti

Son saldırılarla birlikte 7 Ekim’den bu yana Gazze’de en az 36 bin 731 Filistinli’nin hayatını kaybettiği, 83 bin 530 kişinin yaralandığı belirtildi. Sivil altyapının hedef alınmasıyla birlikte, hastaneler ve eğitim kurumları da zarar görerek krizin boyutu daha da derinleşiyor.

İlgili Yazılar