Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İranlılar, Cumhurbaşkanı Reisi İçin Dua Etti

İranlılar, Cumhurbaşkanı Reisi İçin Dua Etti

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
29 0

İranlılar Tahran’da Toplandı, Dualarını Cumhurbaşkanı Reisi İçin Yükseltti

İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin helikopterinin kaza geçirmesinin ardından yaklaşık 8 saat geçti. Bu süre zarfında İranlılar, dua etmek için Tahran’ın Veli-yi Asr Meydanı’nda bir araya geldi.

Meydanda Duygusal Anlar

Veli-yi Asr Meydanı’nda toplananlar arasında bulunan Muhammed Rıza Sareban, “Burada toplanan diğer insanlar gibi oğlumla birlikte dua etmeye geldim. Şu anda çok üzgünüz, Reisi ve beraberindeki yetkililerin bir an önce sağ bulunduğu haberinin ailesine, milletimize ve bize ulaşması için dua ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Meydanda bulunan Meryem Hacıpur ise, Reisi’nin helikopterinin düştüğü haberini alır almaz derin bir üzüntü yaşadığını belirterek, “Allah’a dua ediyoruz, Cumhurbaşkanı Reisi ve diğer yetkililerin sağ salim bulunduğu haberini alabilmek için.” dedi.

Ailesiyle birlikte meydana gelen Meryem Hafızi ise, olayın kendisini derinden etkilediğini belirterek, “Ben Meşhed’de öğrenciydim ve kendisi de bir dönem İmam Rıza Türbesi’nin sorumlusuydu. Kendisinin halka hizmetlerini gözlemledim, inkar edemem. Gerçekten de halkın hizmetkarıydı.” şeklinde konuştu.

Neler Yaşandı?

Cumhurbaşkanı Reisi, bugün İran-Azerbaycan sınırındaki bir barajın açılış törenine helikopterle katılmıştı. İran devlet televizyonu, helikopterin geri dönüş sırasında sert bir iniş yaparak kaza yaptığını bildirdi. Kazada, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Doğu Azerbaycan Eyalet Valisi Malik Rahmeti ve Tebriz Cuma İmamı Ayetullah Ali Haşim de bulunmaktaydı. Arama kurtarma ekipleri, olumsuz hava koşulları nedeniyle çalışmaların zor olduğunu belirtiyor.

İlgili Yazılar