Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrailli STK Başkanı: “İsrail Hükümeti Bilinçsiz ve İntikam Sarhoşu”

İsrailli STK Başkanı: “İsrail Hükümeti Bilinçsiz ve İntikam Sarhoşu”

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
52 0

Eski İsrailli Asker Gvaryahu’dan Çarpıcı Açıklamalar

İsrailli “Sessizliği Bozmak” adlı sivil toplum kuruluşunun başkanı ve eski İsrailli asker Anver Gvaryahu, CNN’e yaptığı açıklamada İsrail hükümetini eleştirdi.

Gvaryahu’nun İfade Ettiği Endişeler

Gvaryahu, “Gazze’de yaptıklarımız bize güvenlik getirmeyecek. Netanyahu hükümeti intikam sarhoşluğu içinde ve Gazze Şeridi’ndeki rehinelerimizi geri getiremiyor.” ifadelerini kullandı.

İsrail Hükümetine Çağrı

Gvaryahu, ateşkes ve esir değişimi anlaşmasının yapılmasını isteyerek, İsrail hükümetinin görüşünün aksine bu ikisinin birbiriyle çelişmediğini belirtti.

İstatistikler Çarpıcı

7 Ekim 2023’ten bu yana İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 239’u çocuk, 10 bin 93’ü kadın olmak üzere 35 bin 903 Filistinli öldü, 80 bin 420 kişi yaralandı.

Hamas’ın Ateşkese Onayı

Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, ateşkese ilişkin önerilerini onayladıklarını duyurdu ancak İsrail Savaş Kabinesi saldırılara devam kararı aldı.

İsrail’in Gazze’deki Katliamı

İsrail ordusu, Refah’a kara saldırısı başlatarak Mısır sınır kapısını ele geçirdi. Gazze’de binlerce ölü ve yaralının olduğu, sivil altyapının hedef alındığı bildirildi.

Sağlık Krizi ve Beklentiler

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, 20 binden fazla hastanın sınır kapısının açılmasını beklediğini ve sağlık personelinin hedef alındığını belirtti.

İlgili Yazılar