Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. MEB’in 20 Bin Öğretmen Ataması için Sözlü Sınav Detayları

MEB’in 20 Bin Öğretmen Ataması için Sözlü Sınav Detayları

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
64 0

1 Temmuz’da Başlayacak Sözlü Sınavlar

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin öğretmen ataması için 1 Temmuz’da başlayacak sözlü sınav detaylarını duyurdu. Sözlü sınavlar mevzuat hükümlerine uygun şekilde gerçekleştirilecek.

60 Bin Kişiye Sözlü Sınav Yapılacak

Atama için başvuran adaylardan en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere belirlenen kontenjan sayısının 3 katı aday sözlü sınava alınacak. Toplamda 60 bin kişi sözlü sınava girecek.

Sözlü Sınav Yapılacak İller

Sözlü sınavlar 20 ilde belirlenen merkezlerde gerçekleştirilecek. Adaylar, sınav binalarına belirli belgelerle giriş yapabilecekler.

Soru Türleri ve Değerlendirme

Sözlü sınavda adaylara yöneltilen sorular, alanıyla ilgili ders işlenişi, genel kültür ve eğitim bilimlerini kapsayacak şekilde belirlenecek. Adaylar, iletişim becerileri, bilimsel gelişmelere açıklık gibi alanlarda da değerlendirilecek.

Şeffaflık ve Güvenlik

Sözlü sınavlar şeffaf ve güvenli bir şekilde yürütülecek. Adayların tüm cevapları kamera kaydına alınacak ve cevaplarını el yazısıyla soru cevap kağıdına yazmaları istenecek.

Sonuçların Açıklanması

Sözlü sınav sonuçları, tüm adayların sınav süreçleri tamamlandıktan sonra e-Devlet üzerinden açıklanacak. Adaylar, sonuçlarını buradan öğrenebilecekler.

İlgili Yazılar