Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Mehmet Yiğit, Uşak Karahallılar Vakfının Keşkek Şenliğinde Performans Sergiledi

Mehmet Yiğit, Uşak Karahallılar Vakfının Keşkek Şenliğinde Performans Sergiledi

admin admin - - 1 dk okuma süresi
36 0

Simavlı Türk Halk Müziği sanatçısı Mehmet Yiğit, İstanbul’da düzenlenen Uşak Karahallılar Vakfının Keşkek Şenliğinde sahne aldı. Mehmet Yiğit, sahnede olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti. Uşak türkülerini seslendiren sanatçı, dinleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Derlemeci ve Yörük türkülerinin usta ismi Mehmet Yiğit, bağlamasıyla sahneye çıkarak muhteşem bir performans sergiledi. Karahallılar Vakfı Genç Zeybek ekibi ise harmandalı ve kadıoğlu zeybeği oynayarak geceye renk kattı. Vatandaşlar, Mehmet Yiğit’in türkülerine eşlik ederek coşkuyla oynadı ve alkışladı.

Mehmet Yiğit, şenliğin sonunda sahnede olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, türkülerle dolu bu güzel günlerin devam etmesini temenni etti. Sanatçı, türkülerin hiç susmaması gerektiğini belirtti.

Uşak Karahallı Belediye Başkanı Ramazan Karakaya, Mehmet Yiğit’e teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. Başkan Karakaya, Mehmet Yiğit’in performansının şenliğe büyük bir katkı sağladığını belirtti.

 

İlgili Yazılar