Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Pentagon Sözcü Yardımcısı Gazze İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Pentagon Sözcü Yardımcısı Gazze İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

haberci haberci - - 1 dk okuma süresi
43 0

Yüzer İskele İle İlgili Gelişmeler

Pentagon Sözcü Yardımcısı Sabrina Singh, günlük basın toplantısında yüzer iskele ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gazze sahilindeki yüzer iskelenin fırtına nedeniyle dağılmasının ardından parçaların İsrail’in yardımıyla toplandığını ve Aşdod limanına tamir için getirildiğini belirtti. Onarım sürecinin bir haftadan fazla süreceğini ifade eden Singh, iskelenin ikinci kez kurulmasının ardından insani yardımların Gazzelilere hızlı bir şekilde ulaştırılması için çalışmaların devam ettiğini aktardı.

Havadan Yardım Konusundaki Çelişkili Açıklamalar

Singh, ABD’nin Gazze’ye havadan yardım yapma konusundaki sorulara çelişkili cevaplar verdi. Önce havadan yardımların devam edeceğini belirten Singh, daha sonra ise İsrail ordusunun operasyonları nedeniyle havadan yardım yapılamayacağını ifade etti. Singh, havadan ve denizden yardımların geçici çözüm olduğunu vurgulayarak, en etkili yardım yolunun kara geçişleri olduğunu belirtti.

Singh, Gazze’deki sivillerin korunması için önemli bir planın olmadığını belirterek, ABD’nin sadece insani yardımları ulaştırmak için çaba harcadığını ve sahada olmadıklarını belirtti.

İlgili Yazılar