Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Trump TikTok Hesabını Açtı ve İlk Paylaşımını Yaptı

Trump TikTok Hesabını Açtı ve İlk Paylaşımını Yaptı

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
44 0

Trump, TikTok’a Giriş Yaptı ve Takipçi Sayısı Milyonları Aştı

Trump, dün gece açtığı teyidli hesabından kısa bir video ile ilk paylaşımını yaptı. Videoda “Burada olmak gurur verici.” ifadesini kullanan Trump’ın hesabının takipçi sayısı kısa sürede milyonu aştı. Özellikle kasımda yapılacak başkanlık seçimlerinde genç seçmenlere ulaşmak için TikTok’a girdiği yorumları yapılan Trump’ın katılımı, sahibinin Çinli olması nedeniyle ABD Kongresinde yasaklanması tartışılan sosyal medya platformu için de kazanım olarak değerlendiriliyor.

ABD Kongresinde TikTok Yasağı Tartışmaları Sürüyor

ABD’de 170 milyon kullanıcısı bulunan TikTok, Trump’un başkanlığı döneminde ulusal güvenlik gerekçesiyle kapatılma tehdidiyle karşı karşıya kalmıştı. Ancak Trump’ın bu yöndeki girişimleri federal mahkeme engeline takılmıştı. TikTok’un yasaklanması için çıkarılan tasarıya karşı olan Trump, genç Amerikalıları kızdıracağı gerekçesiyle bu yıl Kongreden çıkarılan TikTok yasağının önünü açan tasarıya karşı çıkmıştı.

ABD Temsilciler Meclisi, “Amerikalıları Yabancı Düşmanlarca Kontrol Edilen Uygulamalardan Koruma Yasası” tasarısını kabul ederek Senatoya göndermişti. Tasarı, Pekin merkezli ByteDance firmasının TikTok aracılığıyla Amerikan vatandaşlarına ait bilgilerin Çin yönetimine iletildiği iddialarına dayanıyor.

TikTok’un yönetimi ise bu iddiaları reddederek ABD’de diğer sosyal medya platformları gibi Amerikan yasalarına uygun çalıştıklarını savunuyor. Tasarının Senato’dan da kabul edilmesi durumunda, ABD Başkanı Joe Biden’ın ulusal güvenlik hassasiyeti nedeniyle imzalayacağı belirtiliyor.

İlgili Yazılar