Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. UNRWA: İsrail Saldırılarında 32 Binden Fazla Filistinli Göç Etmek Zorunda Kaldı

UNRWA: İsrail Saldırılarında 32 Binden Fazla Filistinli Göç Etmek Zorunda Kaldı

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
30 0

UNRWA, Refah’taki Duruma İlişkin Açıklama Yaptı

Birleşmiş Milletler’e bağlı Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), sosyal medya hesabından Refah’taki son duruma ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, İsrail’in hedefindeki Refah’ta son 2 günde 32 binden fazla Filistinlinin göç etmek zorunda kaldığına dikkat çekildi.

Filistinli Aileler Güvenlik Arıyor

Açıklamada, “Aileler güvenlik arıyor ancak onlar için Gazze Şeridi’nde ufukta hasar ve yıkımdan başka bir şey yok.” ifadesine yer verildi. Göç etmek zorunda kalan Filistinli ailelerin görüntüsüne de yer verilen açıklamada, Gazze’de güvenli yer olmadığının altı çizildi.

Ateşkes Çağrısı Yapıldı

Açıklamada, ateşkes çağrısı yapılarak, her şeylerini geride bırakmak zorunda kalan Filistinlilerin hayatlarının her gün risk altında olduğuna vurgu yapıldı. İsrail ordusunun Refah’ta başlattığı kara saldırısının sonuçlarına dikkat çekildi.

1 Milyon Filistinli Refah’tan Ayrılmak Zorunda Kaldı

UNRWA’dan yapılan açıklamada, 6 Mayıs’tan bu yana 1 milyon Filistinlinin Refah’tan ayrılmak zorunda kaldığı bildirilmişti. İsrail ordusunun bölgedeki saldırılarına dair uluslararası toplumun dikkatinin çekilmesi ve çatışmaların sonlandırılması için çağrılar yapıldı.

İlgili Yazılar