Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ürdün’de Gazze’ye Acil İnsani Müdahale Konferansı Düzenlendi

Ürdün’de Gazze’ye Acil İnsani Müdahale Konferansı Düzenlendi

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
58 0

Ürdün ve Mısır İşbirliğiyle Ölü Deniz’de Toplantı Gerçekleşti

Ürdün’ün ev sahipliğinde, Gazze’ye Acil İnsani Müdahale Konferansı düzenlendi. Mısır ile Birleşmiş Milletler’in işbirliğiyle gerçekleştirilen konferansa devlet liderleri, hükümet başkanları ve uluslararası insani yardım kuruluşlarının liderleri katıldı.

Ürdün, Mısır ve BM Ortak Basın Toplantısı Düzenledi

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, Mısırlı mevkidaşı Samih Şukri ve BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths, konferansın ardından ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Uluslararası Toplum İsrail’in Saldırılarını Kınadı

Eymen es-Safedi, İsrail’in Gazze’deki saldırılarını kınayarak uluslararası hukukun ihlali olduğunu vurguladı. Safedi, İsrail’in saldırılarını savaş suçu olarak nitelendirerek uluslararası toplumun bu felakete karşı durması gerektiğini belirtti.

Mısır: Askeri Eylemlerin Durdurulması Gerekiyor

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ise Gazze’deki savaşın derhal durdurulması gerektiğini vurgulayarak uluslararası toplumun bu konuda fikir birliği içinde olduğunu ifade etti.

BM: Uluslararası İnsani Hukuka Saygı Gösterilmeli

BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Martin Griffiths, Gazze’ye yardımın güvenli bir şekilde ulaştırılabilmesi için uluslararası insani hukuka saygı duyulması gerektiğini belirtti.

İlgili Yazılar