Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yunanistan’daki Filistinliler Atina’da Buluştu

Yunanistan’daki Filistinliler Atina’da Buluştu

haberci haberci - - 1 dk okuma süresi
31 0

Filistinliler Atina Büyükelçiliği’ne Yürüdü

Yunanistan’da yaşayan Filistinliler, Atina’da bir araya gelerek ABD ve İsrail’e karşı protesto yürüyüşü düzenledi. Filistinli Leyla Celed, yaşadıkları sürgünü ve mülteci sorununu vurgulayarak duygularını paylaştı.

Filistin Toplumu Başkanı: “Nekbe Bizim İçin Önemli Bir Gündür”

Filistin Toplumu Başkanı Muhammed Seyid, Nekbe’nin Filistinliler için önemli bir tarih olduğunu belirterek, Filistin’de doğan her çocuğun bu kelimeyi öğrendiğini ifade etti. Seyid, İsrail’in Filistin’e yönelik operasyonlarını da eleştirdi.

Müslümanlar Cemiyeti Başkanı: “İsrail ve Batı’nın Tutumu Değişmedi”

Yunanistan’daki Müslümanlar Cemiyeti Başkanı Naim el Gadur, Nekbe’nin üzerinden 76 yıl geçmesine rağmen İsrail ve Batı’nın tavrının değişmediğini söyleyerek, Yahudilerin kurtarılmasında Müslümanların rolünü hatırlattı.

Protesto Yürüyüşüne Polis Müdahale Etti

İsrail’in Atina Büyükelçiliği önünde gerçekleşen protesto yürüyüşünde polis ile eylemciler arasında arbede yaşandı. Polis, taş atan eylemcilere biber gazı ile müdahale ederek 3 kişiyi gözaltına aldı.

Filistinliler, Nekbe’yi, İsrail’in Filistin topraklarında bağımsızlığını ilan etmesi ve Filistinlileri zorla göçe tabi tutması nedeniyle “Büyük Felaket” olarak anıyorlar.

İlgili Yazılar