Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ABD, Hamas’ın İsrail’le Ateşkes Önerilerine İlişkin Gelişmeleri Değerlendiriyor

ABD, Hamas’ın İsrail’le Ateşkes Önerilerine İlişkin Gelişmeleri Değerlendiriyor

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
67 0

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, Hamas’ın Ateşkes Önerilerini Değerlendiriyor

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, günlük basın toplantısında Hamas’ın Katar ve Mısır tarafından iletilen “İsrail’le ateşkes önerilerine” onay verdiğini duyurmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hamas, Ateşkes Anlaşmasına İlişkin Önerilerini Onayladığını Duyurdu

Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Katar ve Mısır’a Gazze Şeridi’nde ateşkes anlaşmasına ilişkin önerilerini onayladığını bildirdi. Heniyye’nin, Katar Başbakanı ve Mısır İstihbarat Başkanı ile yaptığı telefon görüşmesinde, ateşkes anlaşması ile ilgili sundukları önerileri Hamas Hareketi adına onayladığı açıklandı.

ABD, Al Jazeera’nın Kapatılma Kararından Kaygılı

Sözcü Miller, Tel Aviv yönetiminin Al Jazeera’nın faaliyetlerini durdurma kararından oldukça kaygılı olduklarını belirtti. ABD’nin basın özgürlüğünü desteklediğini vurgulayan Miller, Al Jazeera’nin İsrail’de de faaliyet gösterebilmesi gerektiğini ifade etti.

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinlinin hayatını kaybettiği ve çocukların da aralarında olduğu binlerce kişinin yaralandığı bildirildi. Çatışmaların devam ettiği bölgede acil bir ateşkesin sağlanması için çabalar sürüyor.

İlgili Yazılar