Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ABD Kongresi Demokrat Üyeleri İsrail’e Yapılan Yardımların Gözden Geçirilmesini İstiyor

ABD Kongresi Demokrat Üyeleri İsrail’e Yapılan Yardımların Gözden Geçirilmesini İstiyor

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
59 0

Demokrat Üyeler İsrail’in Filistinli Sivillere Yönelik Yardımları Engellediğini İddia Ediyor

ABD Kongresi’nde 88 Demokrat Partili üye, İsrail’in Filistinli sivillere yönelik insani yardımları kasıtlı olarak engellediğine dair inandırıcı iddialar bulunduğunu belirterek, Başkan Joe Biden’a ABD yasalarına göre İsrail’e yapılan yardımları yeniden gözden geçirme çağrısında bulundu.

Ortak İmzalı Mektupta İsrail’in İnsani Yardımı Kısıtladığı İddiaları Yer Aldı

Kongre üyeleri Jason Crow ve Chris Deluzio’nun öncülüğünde hazırlanan mektupta, İsrail Hükümeti’nin Gazze’deki savaşı yürütme biçimine ilişkin endişelerine vurgu yapıldı. Mektupta, Netanyahu Hükümeti’nin savaşın başından beri Gazze Şeridi’ne insani yardım girişini ciddi şekilde kısıtladığı belirtildi.

ABD Yabancı Yardım Yasası İhlal Edildiği İddiası

Mektupta, ABD Yabancı Yardım Yasası’nın, ABD insani yardımının taşınmasını veya dağıtımını doğrudan veya dolaylı olarak kısıtlayan herhangi bir ülkeye yardım veya silah satışını kısıtladığı hatırlatıldı. İsrail’in insani yardımlar konusunda kısıtlamaları olduğu ve bu durumun federal yasaları ihlal ettiği belirtildi.

Biden Yönetimine İsrail’e Yapılan Yardımların Yeniden Gözden Geçirilmesi Çağrısı

Mektupta, 88 Kongre üyesinin imzasıyla Biden yönetimine İsrail’e yapılan yardımların yeniden gözden geçirilmesi çağrısında bulunuldu. Demokrat üyeler, İsrail’in insani yardımlar konusundaki tutumunu ve ABD yasalarına uygunluğunu detaylı bir şekilde incelemeye davet ettiler.

İlgili Yazılar