Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ABD Kongresi İsrail Başbakanı Netanyahu’yu Washington’a Davet Etti

ABD Kongresi İsrail Başbakanı Netanyahu’yu Washington’a Davet Etti

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
62 0

ABD Kongresi Liderleri Daveti Açıkladı

ABD Kongresi’nin Demokrat ve Cumhuriyetçi liderleri, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu Washington’a davet ettiklerini açıkladı.

Dayanışma ve Ortak Vizyon Vurgusu

Kongre liderleri, Netanyahu’ya gönderdikleri davetiyede, ABD ile İsrail arasındaki dayanışmayı vurgulayarak, İsrail hükümetinin demokrasiyi savunma, terörle mücadele ve bölgede kalıcı bir barış vizyonunu paylaşmak için davet ettiklerini belirttiler.

Netanyahu’nun Ziyareti Yakın Zamanda Bekleniyor

Netanyahu’nun ABD Kongresi’ne ne zaman hitap edeceği henüz net değil, ancak Washington’a yakın zamanda gelmesi bekleniyor. ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Johnson, daha önce Netanyahu’yu davet etmek istediklerini ve Demokrat Senato lideri Schumer’e bu konuda iş birliği çağrısında bulunduğunu açıklamıştı.

ABD İsrail’e 26 Milyar Dolarlık Yardım Paketini Onayladı

ABD Kongresi, kısa süre önce İsrail’e yönelik 26 milyar dolarlık askeri yardımı içeren bir dış yardım paketini onaylamıştı. Bu gelişme, ABD başkanlık seçimi öncesinde Biden yönetiminin İsrail politikasının merak konusu olduğunu gösteriyor.

Netanyahu’nun Biden İle Görüşüp Görüşmeyeceği Belirsiz

ABD’ye gelmesi beklenen Netanyahu’nun ABD Başkanı Joe Biden ile görüşüp görüşmeyeceği ise henüz netlik kazanmış değil. Bu ziyaretin, ABD ve İsrail ilişkilerindeki geleceğe ışık tutması bekleniyor.

İlgili Yazılar