Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ABD’de TikTok Tartışmaları ve Sosyal Medya Platformlarının Geleceği

ABD’de TikTok Tartışmaları ve Sosyal Medya Platformlarının Geleceği

haberci haberci - - 1 dk okuma süresi
60 0

Blinken ve Romney TikTok ve İsrail İlişkilerini Değerlendirdi

ABD Dışişleri Bakanı Blinken ve Senatör Romney, McCain Enstitüsü’nde düzenlenen 2024 Sedona Forumu’nda TikTok ve İsrail’in halkla ilişkilerine dair görüşlerini paylaştılar.

Blinken’dan Sosyal Medya Yorumu

Blinken, İsrail’in PR konusundaki başarısızlığını değişen medya çevresine bağlayarak, sosyal medyanın olayların anlatımında baskın hale geldiğini vurguladı. Görüntülerin duygu ve etkisinin öne çıktığı bu ortamın iletişimi zorlaştırdığını belirtti.

Romney ve TikTok’un Kapatılması

Romney, Blinken’ın yorumlarını TikTok’un kapatılması konusundaki desteğiyle ilişkilendirerek, TikTok’ta Filistinlilerle ilgili paylaşımların diğer platformlara göre daha fazla olduğunu savundu.

ABD Senatosu’nun TikTok Kararı

ABD Senatosu, TikTok’un yasaklanmasını öngören yasa tasarısını onayladı. Eğer yasalaşırsa, Çinli ByteDance şirketi platformu devretmek zorunda kalacak veya ABD’deki mağazalardan çekilmek durumunda kalabilecek.

ByteDance ve TikTok’un Geleceği

TikTok’un ABD’de yasaklanması gündemiyle, ByteDance firması ABD’li bir alıcıya platformu satma baskısı altında. TikTok’un CEO’su satışın bir seçenek olmadığını ima etmiş, bu durum ABD ve Çin arasındaki çelişkili taleplerin bir sonucu olarak değerlendiriliyor.

İlgili Yazılar