Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Almanya’da Filistin’e Destek Eyleminde Gözaltına Alınanlar

Almanya’da Filistin’e Destek Eyleminde Gözaltına Alınanlar

haberci haberci - - 1 dk okuma süresi
40 0

Berlin’de Filistin’e Destek Eylemi

Almanya’nın başkenti Berlin’de, Filistin’e destek eylemi sırasında birçok gösterici gözaltına alındı. Wedding semtinde bulunan Müller Caddesi’ndeki belediye binası önünde toplanan yüzlerce kişi, Filistin’e destek ve İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla bir araya geldi.

Göstericilerin Eylemi

Filistin bayrakları taşıyan göstericiler, “Filistinlilerin hayatı önemlidir”, “Ateşkes şimdi” ve “İsrail tarafından 19 binin üzerinde kadın öldürüldü” yazılı pankartlarla yürüyüş düzenledi. Çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu göstericiler, “Gazze’deki soykırımı durdurun”, “Filistin’e özgürlük” ve “Netanyahu terörist” sloganları attı.

Polis Müdahalesi ve Gözaltılar

Göstericilerin Gesundbrunnen metro istasyonu yakınlarında devam eden eylemine polis müdahale etti ve birçok eylemciyi gözaltına aldı. Bazı göstericilere kelepçe takılırken, bir eylemci polis müdahalesi sonucunda baygınlık geçirdi. Gösteriyi organize edenler, polisin barışçıl eylemcilere yönelik sert müdahalesine karşı suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

İlgili Yazılar