Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Bakan Şimşek, Malmüdürlüklerinin Yeniden Yapılandırılmasını Açıkladı

Bakan Şimşek, Malmüdürlüklerinin Yeniden Yapılandırılmasını Açıkladı

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
38 0

Bakan Şimşek’in Değerlendirmesi

Bakan Şimşek, kamuda tasarruf ve verimlilik çalışmaları kapsamında malmüdürlüklerinde yapılacak çalışmaya ilişkin değerlendirmede bulundu. Malmüdürlüklerinin muhasebe ve diğer saymanlık hizmetleri sunduğunu hatırlatan Şimşek, malmüdürlüklerinin yeniden yapılandırılması talimatını verdiğini duyurdu.

Yapılacak Değişiklikler

Şimşek, ilk aşamada 100, ikinci aşamada da 200 olmak üzere toplam 300 malmüdürlüğünün kapatılacağını açıkladı. Bakanlığın taşra teşkilatlarının yeniden yapılandırılmasıyla hizmetlerin il merkezlerinden veya belirli kriterlere göre seçilen diğer malmüdürlükleri tarafından yürütüleceğini belirtti.

Hedeflenen Sonuçlar

Bakan Şimşek, bu değişikliklerin kamuda kaynak kullanımında etkinlik sağlanması, hizmet kalitesinin artırılması, teknolojik dönüşüm ve dijitalleşme ile personel ve iş gücü yönetimi gibi hedeflere ulaşmayı amaçladığını vurguladı. Yapılan düzenlemelerin gereksiz harcamaların önüne geçilmesine ve hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayacağını ifade etti.

Teknolojik Dönüşüm ve İş Gücü Yönetimi

Yeni teknolojik sistemlerle kamu mali yönetiminde dijital dönüşümü hızlandıracaklarını belirten Şimşek, bu sayede hizmetlerin daha şeffaf ve izlenebilir olacağını dile getirdi. Ayrıca, iş gücü verimliliğinin artırılması ve personel kaynaklarının daha etkin kullanılması için çalışmalar yapacaklarını sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar