Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Bakan Yumaklı: “Gençler Tarım Politikalarının Güvencesi”

Bakan Yumaklı: “Gençler Tarım Politikalarının Güvencesi”

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
43 0

Bakan Yumaklı, AGRIFEST Açılışında Tarımın Geleceğini Değerlendirdi

Bakan Yumaklı, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde başlayan Uluslararası Tarım Teknolojileri Festivali’nin (AGRIFEST) açılışında ülkenin geleceği ve milletin yarınları için gıda arz güvenliğinin ön planda olduğu bir dönemden geçildiğini söyledi.

Gençler Tarım Politikalarının Güvencesi

Bakan Yumaklı, tarım politikalarını oluştururken en büyük güvencelerinin dinamizmi ve enerjisiyle gençler olduğunu vurgulayarak, festivalin gençler için önemine değindi.

Tarımsal Üretimdeki Gelişmeler

Yumaklı, tarımsal üretimi geliştirmek ve rekabet gücünü artırmak için önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Bitkisel üretimden hayvansal üretime, su ürünleri üretiminden tarımsal AR-GE’ye, kırsal kalkınma yatırımlarından su ve sulama yatırımlarına kadar birçok alanda üreticilerimizi destekledik.” dedi.

Türkiye’nin Tarımsal Potansiyeli

Bakan Yumaklı, Türkiye’nin yıllık 69,2 milyar dolarlık tarımsal hasılayla Avrupa’da birinci, dünyada ilk 10 ülke arasında yer aldığını vurgulayarak, tarımın önemine dikkat çekti.

Geleceğe Yatırım: AR-GE ve İnovasyon

Yumaklı, bilim ve teknolojinin tarımsal alanda kullanımının geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu belirterek, AR-GE ve inovasyona verdikleri önemi vurguladı.

Kadın ve Gençlere Destek

Bakan Yumaklı, tarımsal üretimde genç girişimcilere pozitif desteklerini sürdüreceklerini, ayrıca kadınların ve gençlerin tarımsal üretimde olmasının önemine değinerek, desteklerin devam edeceğini aktardı.

İlgili Yazılar