Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Berlin’deki Tiergarten Lisesi Mezuniyet Töreni İptal Edildi

Berlin’deki Tiergarten Lisesi Mezuniyet Töreni İptal Edildi

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
37 0

Tören, Öğrencilerin Siyasi Gösteri Planları Nedeniyle İptal Edildi

Ülke basınında yer alan haberlere göre, Berlin’deki Tiergarten Lisesi yönetimi, bu yıl mezun olacak öğrencilere ve ebeveynlerine yazı gönderdi. Yazıda, güvenilir bir kaynaktan alınan bilgiye göre, 5 Temmuz’da yapılması öngörülen mezuniyet töreninde öğrencilerin büyük bir bölümünün siyasi gösteri yapmayı planladığı belirtildi. Okul yönetimi, olası taşkınlıklar ve güvenlik endişeleri nedeniyle töreni iptal etme kararı aldı.

Öğrenciler Filistin Kefiyesi Takarak Törene Katılmak İstedi

Yazıda, törenin okul dışında bir sinemada yapılmasının öngörüldüğü ve okul yönetiminin, törende Filistin’i simgeleyen puşi takılmasını yasaklayamayacağından dolayı bu kararın alındığı belirtildi. Bir WhatsApp grubunda bulunan 120 öğrenciden 50’sinin Filistin’i desteklemek amacıyla Filistin kefiyesi takarak törene katılmak istediği bilgisi de haberde yer aldı.

Okul Yönetimi Velilerin Güvenlik Talebini Reddetti

Velilerin törende özel güvenlik görevlendirilmesi yönünde yaptığı teklifin okul yönetimi tarafından reddedildiği ifade edildi. Berlin eyaletinin Eğitim, Gençlik ve Aile Bakanlığından yapılan açıklamada, durumun basından öğrenildiği ve ilgili daireye iletildiği belirtildi. Açıklamada, “okul yönetimiyle bir çözüm bulunması amaçlandığı ve karnelerin öğrencilere uygun bir ortamda verilmesini sağlamak istendiği” ifadeleri yer aldı.

İlgili Yazılar