Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Beyaz Saray Önünde Binlerce Kişi Gazze’ye Destek Gösterisi Düzenledi

Beyaz Saray Önünde Binlerce Kişi Gazze’ye Destek Gösterisi Düzenledi

haberci haberci - - 1 dk okuma süresi
30 0

Soykırımı Protesto ve Ateşkes Çağrısı

Beyaz Saray önünde ve çevresinde binlerce kişi, Gazze’ye destek gösterisi düzenledi. “Soykırım kırmızı çizgimiz” mottosuyla organize edilen gösteriye Filistinliler, Amerikalı Araplar, anti-siyonist Yahudiler ve diğer etnik gruplar katıldı. Öğlen saatlerinde toplanan kalabalık, “Gazze’de soykırıma hayır”, “İşgali durdurun”, “Filistin’e özgürlük” ve “Biden, yalan söylemeyi bırak” sloganları attı.

Dev İnsan Zinciri

Gösteride konuşma yapan organizatörler, ABD yönetiminin İsrail’e silah göndermeyi kesmesi ve acil ateşkes konusunda adım atması gerektiğini vurguladı. Binlerce kişinin katıldığı gösteride, dev insan zinciri oluşturuldu ve Biden’a “Gazze konusundaki kırmızı çizgisini” hatırlatıldı. Göstericiler, “Soykırım kırmızı çizgimiz” pankartları taşıyarak ABD yönetimine “İsrail’e destek vermeme ve silah göndermeyi durdurma” çağrısı yaptı.

Geniş Güvenlik Önlemleri

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı ve bölgedeki birçok caddeyi trafiğe kapattığı gösteri, son dönemde Washington’da yapılan en kalabalık Gazze gösterisi olarak nitelendirildi.

İlgili Yazılar