Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Beyaz Saray Önünde Binlerce Kişi “Gazze’ye Destek” İçin Buluştu

Beyaz Saray Önünde Binlerce Kişi “Gazze’ye Destek” İçin Buluştu

haberci haberci - - 1 dk okuma süresi
29 0

Büyük Gösteri Amerikan Kamuoyuna Mesajlarını İletti

Binlerce kişi, Beyaz Saray önünde ve çevresinde toplanarak “Gazze’ye destek” gösterisi düzenledi. Amerikan kamuoyuna seslerini duyurmak amacıyla bir araya gelen kalabalık, önemli mesajlar verdi.

Çeşitli Gruplar Bir Araya Geldi

Filistinliler, Amerikalı Araplar, anti-siyonist Yahudiler ve diğer etnik/dini gruplar, “Soykırım kırmızı çizgimiz” mottosuyla düzenlenen gösteride yer aldı. Amerikalı diğer gruplar da destek için gösteriye katıldı.

Biden Yönetimine Ateşkes Çağrısı

Göstericiler, öğlen saatlerinden itibaren toplanmaya başlayarak, “Gazze’de soykırıma hayır”, “İşgali durdurun”, “Filistin’e özgürlük” sloganları attı. Ağırlıklı olarak Biden yönetimine ateşkes çağrısı yapan pankartlar taşıdı.

Dev İnsan Zinciri Oluşturuldu

Beyaz Saray’ın önünden başlayarak 17. caddeye kadar uzanan alanda yüzlerce kişiden oluşan dev insan zinciri kuruldu. Ellerinde kırmızı bir şerit taşıyan göstericiler, Biden’a “Gazze konusundaki kırmızı çizgisini” hatırlattı.

Amerikan Yönetimine Çağrı

Gösteride konuşma yapan organizatörler, ABD yönetimine İsrail’e silah göndermeyi durdurma ve acil ateşkes için adım atma çağrısında bulundu. Gösteri, Washington’da yapılan en kalabalık Gazze gösterisi olarak kayda geçti.

İlgili Yazılar