Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. BM Sözcüsü: İsrail’in Saldırısı Gazze’deki Siviller İçin Bir Korkunç Gösterge

BM Sözcüsü: İsrail’in Saldırısı Gazze’deki Siviller İçin Bir Korkunç Gösterge

haberci haberci - - 1 dk okuma süresi
35 0

Stephane Dujarric, Gazze’deki Durumu Değerlendirdi

BM Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın toplantısında Gazze’deki son durumu değerlendirdi. Dujarric, İsrail’in sivillere yönelik saldırısının Gazze’deki sivillerin ödediği bedelin bir başka korkunç göstergesi olduğunu belirtti.

Okul Sığınak Olarak Kullanılıyor

Dujarric, saldırıda etkilenen sivillerin sığınak olarak kullandığı okulun temel hizmetler sağlamaya çalıştığını vurguladı. Gazze’de eğitim hizmetlerinin verilemediğini belirten Dujarric, UNRWA’nın eğitim hizmeti sağladığı 300 bin çocuğun bundan mahrum kaldığını ve bu nedenle okulların sığınaklara dönüştüğünü söyledi.

BM Genel Sekreteri’nin Tepkisi

Genel Sekreter Guterres’in saldırıyı kınadığını belirten Dujarric, İsrail’in okulda Hamas üyeleri olduğuna ilişkin iddiaları değerlendirirken, “Çok sayıda sivil ve çocuk öldü.” açıklamasında bulundu. Dujarric, BM Genel Sekreteri’nin çatışmanın sonlanmasını hedeflediğini ve BM’nin ateşkes, insani yardıma erişim ve esirlerin serbest bırakılmasını istediğini vurguladı.

İsrail’in Saldırısında 40 Kişi Hayatını Kaybetti

İsrail ordusunun Nusayrat Mülteci Kampı’ndaki UNRWA’ya ait okulu hedef aldığı saldırıda, 14’ü çocuk, 9’u kadın toplam 40 kişinin hayatını kaybettiği hatırlatıldı.

İlgili Yazılar