Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Brent Petrol Fiyatlarındaki Gelişmeler

Brent Petrol Fiyatlarındaki Gelişmeler

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
35 0

Brent Petrol Fiyatı Güne Yükselişle Başladı

Dün 85,84 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 85,07 dolar seviyesinde tamamladı. Bugün ise saat 09.31 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,11 artarak 85,16 dolara yükseldi.

Jeopolitik Gelişmeler Fiyatları Etkiliyor

Orta Doğu kaynaklı jeopolitik gelişmeler, petrol fiyatları üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Bölgede yaşanan çatışmaların arzı sekteye uğratabileceği endişesi, fiyatları yukarı yönlü destekliyor.

Gerilimler Brent Petrolü Destekliyor

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları devam ederken, İsrail-Lübnan sınırında tırmanan gerilimler dikkat çekiyor. İsrail ordusu, olası bir saldırıya karşı “operasyonel planı” onayladığını duyurdu. Bu durum, Brent petrol fiyatlarını olumlu etkiliyor.

Talep Endişeleri Fiyatları Kısıtlıyor

Amerika Birleşik Devletleri ve Çin gibi petrol tüketiminde önde gelen ülkelerdeki talep endişeleri, fiyatların yukarı yönlü hareketini sınırlıyor. Bu durum, petrol fiyatlarındaki artışın önünde bir engel olarak karşımıza çıkıyor.

Teknik Analizler ve Beklentiler

Brent petrolde teknik olarak 85,64 ile 86,58 dolar aralığının direnç, 84,7 ile 83,76 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

İlgili Yazılar