Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan’ın Çifte Maaş Skandalı

Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan’ın Çifte Maaş Skandalı

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
29 0Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın Çifte Maaş Skandalı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Hakkında Yolsuzluk İddiaları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücret zammı ve emekliye refah payını dikkate almayarak tepki çekti. Ancak bakanın yardımcılarının çifte koltuklu ve çifte maaşlı olduğu ortaya çıktı.

Bakan Yardımcılarının Skandal Durumu

Bakan Yardımcılarından Adnan Ertem, Vakıfbank Yönetim Kurulu’nda görev alırken 142 bin lira civarında bakan yardımcısı maaşı yanında banka yönetim kurulu üyeliğinden de ek maaş almaktadır.

Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik, Türkiye Halk Bankası’nda Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor ve bakan yardımcısı maaşının yanı sıra buradan da ikinci maaş almaktadır.

Bakan Yardımcısı Lutfihak Alpkan, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi olarak atandı ve çifte maaş almaktadır.

Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın ise AKP’de 4 dönem Adıyaman Milletvekilliği yapmış ve 142 bin lira civarında bakan yardımcısı maaşı almaktadır.

Asgari Ücrete Zam Yapılmazken Emekli Vekillere Yapılan Zam

Temmuzda asgari ücretlilerle birlikte en düşük emekli aylıklarına yapılan 10 bin liralık zamın yanı sıra milletvekili emeklilerine de yüksek oranda zam yapılacak. Bu durum, emekli vekiller ile vatandaş emekliler arasındaki maaş uçurumunu açacak.

Milletvekili emeklilerine yapılacak olan 19.682 TL’lik zam, vatandaş emeklilerle aralarındaki farkı artırarak 106.640 TL’ye çıkaracak.

Üstelik TBMM’deki 300 milletvekilinin emekli aylıklarına yapılacak 49 bin liralık zam, emekli vekillerin aylık gelirlerini 28 emekli aylığını geçecek seviyeye yükseltecek.


İlgili Yazılar