Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Çay Üreticilerinden Tarım Bakanlığı’na Tepki

Çay Üreticilerinden Tarım Bakanlığı’na Tepki

haberci haberci - - 1 dk okuma süresi
59 0

Oda Başkanları Ortak Basın Açıklaması Yaptı

Çay üreticileri, Tarım Bakanlığı’nın belirlediği 19 TL’lik yaş çay fiyatına tepki gösteriyor. Rize ve Artvin’den oda başkanları ortak bir basın açıklaması yaparak karara tepki gösterdiler.

Ulusal Çay Konseyi’nden İstifa Edildi

Rize Ticaret Borsası ve Ulusal Çay Konseyi Başkanı Mehmet Erdoğan’a da tepki gösteren başkanlar, kendilerini temsil etmediklerini belirterek Ulusal Çay Konseyi’nden istifa ettiklerini duyurdular.

Üreticiler Fiyatı Kabul Etmiyor

Fındıklı Ziraat Odası Başkanı Mehmet Özsoy, yapılan maliyet çalışmalarının ardından 17-18 TL arası bir fiyat beklentisi olduğunu belirterek, Tarım Bakanlığı’nın açıkladığı 17 TL’lik fiyatı kabul etmediklerini ve 25 TL’lik bir fiyat talep ettiklerini söyledi.

Ankara’da Belirlenmemeli

Artvin, Kemalpaşa Ziraat Odası Başkanı Olcay Muti, çay fiyatının Ankara’da değil, üretim yapılan bölgelerde belirlenmesi gerektiğini belirtirken, diğer başkanlar da aynı fikirde olduklarını ifade ettiler.

Revize Edilmesi Talep Ediliyor

Artvin Borçka Ziraat Odası Başkanı Tolga İskenderoğlu, çay fiyatının revize edilerek üreticilerin memnun olacağı bir seviyeye getirilmesi gerektiğini vurguladı.

İlgili Yazılar