Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. CNN’de Biden ve Trump Karşı Karşıya!

CNN’de Biden ve Trump Karşı Karşıya!

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
41 0

Biden ve Trump, CNN’de Başkanlık Tartışması İçin Hazırlanıyor

CNN’nin Atlanta merkezindeki stüdyosunda gerçekleşecek olan başkanlık tartışmasında Demokrat Partili Başkan Joe Biden ile Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump karşı karşıya gelecek. CNN sunucuları Jake Tapper ile Dana Bash’in moderatörlüğünü yapacağı açık oturum, doğu yakası saati ile 21.00’de (TSİ 04.00) başlayacak ve 90 dakika sürecek.

Yalnızca Söz Alanın Mikrofonu Açık Tutulacak

Biden tarafının talebi üzerine, Trump’ın araya girmelerini engellemek amacıyla yalnızca söz alan konuşmacının mikrofonu açık tutulacak. Adaylar, kürsüde ayakta durarak tartışacak. Yanlarına önceden yazılmış notlar alınmasına izin verilmeyecek, sadece tartışmada not alabilmeleri için bir kalem, bir deste kağıt ve bir şişe su sağlanacak.

Biden ve Trump’ın Gündemi

Oturumda Biden ve Trump’ın ekonomi, göçmen sorunu, Ukrayna ve Gazze gibi dış politika konuları ile yaşları ve sağlık durumlarıyla ilgili tartışmaları bekleniyor. Ayrıca gündemdeki hukuki konular da masaya yatırılacak.

Seçim Tartışmasını İzleyeceklerin Oranı

ABD’li yetişkinlerin %60’ı seçim tartışmasını canlı olarak izlemeyi planlıyor. Ayrıca, ABD’li yetişkinlerin %61’i canlı olarak “son derece” ilgiyle izleyeceğini belirtirken, %24’ü daha sonra haberlerden ve sosyal medyadan takip etmeyi planlıyor.

İlgili Yazılar