Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. DEİK Genel Kurulu ve Ustalara Saygı Ödül Töreni Gerçekleştirildi

DEİK Genel Kurulu ve Ustalara Saygı Ödül Töreni Gerçekleştirildi

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
20 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Katılımıyla Önemli Etkinlik

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Genel Kurulu ve Ustalara Saygı Ödül Töreni, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Bakan Bolat, etkinlikte Türkiye’nin ihracat misyonunu vurgulayarak, DEİK’in Türkiye’yi dünyanın en fazla ihracat yapan ülkeleri arasına çıkarmak için yoğun çaba Betnano harcadığını belirtti.

İhracat Hedefleri ve Başarıları

Bakan Bolat, Türkiye’nin bu yıl için belirlediği ihracat hedeflerini paylaşarak, geçen yıla kıyasla artan başarı grafiğine dikkat çekti. Türkiye’nin dünya ticaretindeki büyümesine vurgu yaparak, 2023’e kadar kesintisiz büyüme başarısını sürdürdüğünü ve 17. büyük ekonomi olarak yerini sağlamlaştırdığını ifade etti.

Yeni Rekorlar ve Büyüme Stratejileri

Bakan Bolat, Türk mal ve Betnano giriş hizmetlerinin dünya çapında kalitesi ile öne çıktığını belirterek, pazar çeşitlendirmesine önem verdiklerini dile getirdi. Afrika, Amerika ve Asya pazarlarına yönelik artan ihracat rakamlarına dikkat çeken Bolat, Türkiye’nin günlük 1,5 milyar dolarlık mal ihracatı hedefine doğru ilerlediğini vurguladı.

Ulusal ve Uluslararası İlişkilerde Güçlü Duruş

Bakan Bolat, Türkiye’nin ticaret anlaşmaları ağını genişleterek uluslararası ilişkilerini Betnano direct güçlendirdiğini belirtti. Ayrıca, İsrail ile ticareti durdurma kararına verdikleri destekle ilgili dünya genelinde oluşan olumlu tepkilere değindi. Bolat, DEİK Genel Kurulu’nun başarılı geçmesi temennisinde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

İlgili Yazılar