Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Filistinli Yetkililer: 4 Filistinli İsrail Ordusu Tarafından Öldürüldü

Filistinli Yetkililer: 4 Filistinli İsrail Ordusu Tarafından Öldürüldü

haberci haberci - - 1 dk okuma süresi
70 0

Filistinli Yetkililerden Açıklama

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail ordusuna bağlı Sivil İşleri İdaresi‘nin, Tulkerim kentine bağlı Deyr el-Ğusun beldesinde gerçekleştirdiği “operasyonda” 4 Filistinlinin öldürüldüğü bildirildi. Açıklamada, kimliği belirlenemeyen 5’inci şehidin cenazesinin de Tulkerim Devlet Hastanesine kaldırıldığı aktarıldı.

Ölen Filistinlilerin Kimlikleri

Tamır Fukaha (32), Ala Şureytih (45), Asal Bedran (45) ve Adnan Samara (40) isimli Filistinlilerin İsrail ordusu tarafından öldürüldüğü belirtilirken, naaşlarının alıkonulduğu vurgulandı.

İsrail’in Eylemleri

Filistin resmi ajansı WAFA‘nın verdiği bilgiye göre, İsrail ordusuna ait bir buldozerin Deyr el-Ğusun’da bir evi yıktığı ve yıkıntı altında kalan 6 Filistinlinin öldüğü açıklanmıştı. Benzer şekilde, Filistin resmi televizyonunda da İsrail askerlerinin Deyr el-Ğusun’a baskın düzenlediği ve bir eve ateş açarak yıkım yaptığı belirtilmişti.

İsrail ordusunun 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının yanı sıra Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te Filistinlilere karşı artan baskın ve saldırılar yaşandığı biliniyor.

İlgili Yazılar