Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. George Şehrindeki İnşaat Faciası: 61 İşçi Kurtarıldı, 32 Kişi Hayatını Kaybetti

George Şehrindeki İnşaat Faciası: 61 İşçi Kurtarıldı, 32 Kişi Hayatını Kaybetti

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
35 0

61 İşçi Kurtarıldı, 32 Kişi Hayatını Kaybetti

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 81 inşaat işçisinin göçük altında kaldığı bina enkazından şimdiye kadar 61 kişi çıkarıldı. Açıklamada, olayda yaşamını yitirenlerin sayısının **32’ye** yükseldiği duyuruldu.

Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

Enkaz altında bulunan 20 işçi için arama kurtarma faaliyetleri devam ediyor. Bayındırlık Bakanı Sihle Zikalala, basına yaptığı açıklamada, müteahhit firma olan Liatel İnşaat’ın, kamusal inşaat standartlarını belirleyen İnşaat Sektörü Geliştirme Kurulu’na (CIBD) kayıtlı olmadığının tespit edildiğini duyurdu.

Soruşturma Devam Ediyor

Zikalala, olaya ilişkin yürütülen geniş çaplı soruşturmanın “bu tür felaket olaylarına yol açan temel nedenleri ve faktörleri anlamak açısından” hayati önem taşıdığını belirtti. Gelecekte benzer felaketlerin yaşanmaması için gereken önlemleri alacaklarını söyledi.

Facia Nerede ve Ne Zaman Gerçekleşti?

George şehrinin merkezinde, Victoria ve York caddelerinin köşesinde, belediye binasının bitişiğinde yer alan inşaat halindeki çok katlı bina, **6 Mayıs**’ta çökmüştü. Belediye, olayın ardından binadaki kişilerin sayısını **75** olarak açıklamış, daha sonra bu sayıyı **81** olarak güncellemişti.

İlgili Yazılar