Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Hamas, İsrail ve ABD Planlarını Eleştirdi

Hamas, İsrail ve ABD Planlarını Eleştirdi

haberci haberci - - 1 dk okuma süresi
60 0

Hamas, İsrail ve ABD’yi Sert Bir Dille Eleştirdi

Hamas’ın yazılı açıklamasında, Gazze Şeridi’ndeki saldırılar sonrası İsrail ve ABD’nin Filistin halkının siyasi geleceği üzerindeki planları sert bir dille eleştirildi.

Filistin Halkının Kararlılığı Vurgulandı

Açıklamada, İsrail’in faşist politikalarına karşı Filistin halkının kararlılığı ve iradesinin ezilmeyeceği vurgulandı. Hamas, Filistin halkının kendi kaderini tayin etme hakkına sahip olduğunu belirtti.

Çatışmaların İnsanlık Dışı Boyutu Ortaya Konuldu

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sonucunda yaşanan insanlık dışı tablo da açıklamada yer aldı. Enkaz altında binlerce insanın olduğu, hastanelerin ve eğitim kurumlarının hedef alındığı belirtildi.

Çatışmaların Bilançosu Açıklandı

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılar sonucunda en az 37 bin 658 Filistinlinin hayatını kaybettiği, binlercesinin yaralandığı ifade edildi. Ayrıca, İsrail ordusunun da kaybının 665 asker olduğu duyuruldu.

İnsani Ara Sürecine Dikkat Çekildi

7 Ekim 2023’te başlayan çatışmalarda insani ara sürecine vurgu yapılarak, 81 İsrailli ve 240 Filistinlinin serbest bırakıldığı ancak binlerce Filistinlinin hala alıkonulmaya devam ettiği bilgisi paylaşıldı.

İlgili Yazılar