Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Hamas, İsrail’in Arabulucuların Ateşkes Teklifini Reddetmesini Eleştirdi

Hamas, İsrail’in Arabulucuların Ateşkes Teklifini Reddetmesini Eleştirdi

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
37 0

Hamas, İsrail’in Ateşkes Teklifini Reddetmesini Kınadı

‘Hamas’tan yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in, arabulucuların ateşkes teklifini reddetmesinin, işleri başa sararak gerilimi artırdığına dikkat çekildi. Açıklamada, Hamas’ın arabuluculara esir takası anlaşması önerisini kabul ettiğini açıklamasının hemen ardından İsrail ordusunun Refah kentine saldırısı ve Refah Sınır Kapısı’nı işgali, İsrail’in anlaşmadan kaçtığını teyit ediyor.’ ifadesine yer verildi.

Hamas, İsrail Başbakanı Netanyahu’yu Eleştirdi

Açıklamada, “İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, müzakereleri kılıf olarak kullanarak Refah’a saldırı düzenlemek ve sınır kapısını işgal etmek istediği” vurgulandı. Hamas’ın Gazze’de kalıcı ateşkesi sağlamak için arabulucularla esneklikle çalıştığına dikkat çekildi.

Hamas Siyasi Büro Üyesi Halil el-Hayye’nin Açıklaması

Hamas Siyasi Büro Üyesi Halil el-Hayye de yaptığı açıklamada, İsrail’in uzlaşmaz tavrı nedeniyle Gazze’de esir değişimi ve ateşkes konusundaki girişimlerin başarısızlıkla sonuçlandığını belirtti. Hayye, Netanyahu’nun savaşı devam ettirerek kendi siyasi amaçlarını gerçekleştirmeye çalıştığını ifade etti.

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları

Hayye, İsrail’in Gazze’ye soykırım savaşı sürdürdüğünü ve ateşkes müzakerelerini durduracak şekilde saldırılarını sürdürdüğünü belirtti. Hamas’ın, arabulucuların önerilerine rağmen İsrail’in uzlaşmaz tutumuna vurgu yaptı.

İlgili Yazılar