Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dünya Bankası Grubu Başkanı Ajay Banga İle Görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dünya Bankası Grubu Başkanı Ajay Banga İle Görüştü

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
23 0

Önemli Görüşme Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Gerçekleşti

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dünya Bankası Grubu Başkanı Ajay Banga ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda bir araya geldi. Görüşme, basına kapalı olarak yaklaşık 1 saat sürdü.

İlk Ziyaret Olduğu İçin Önem Taşıyor

Banga’nın ziyareti, uzun bir aranın ardından Türkiye’ye gerçekleştirilen ilk Dünya Bankası Grubu Başkanı seviyesindeki ziyaret olması açısından büyük bir önem taşıyor. Görüşmede, Türkiye ekonomisindeki gelişmeler ele alındı ve Banga, Türkiye’nin ekonomi programına desteğini yineledi.

2024-2028 Dönemini Kapsayan İşbirliği Çerçevesi Ele Alındı

Görüşme kapsamında, Türkiye ile Dünya Bankası arasında 2024-2028 mali yıllarını kapsayan mali ve teknik işbirliğinin temelini oluşturan “Ülke İşbirliği Çerçevesi” görüşüldü. Afetlere dirençlilik, enerji, yeşil dönüşüm, iklim değişikliği ile mücadele, ihracatın desteklenmesi gibi konularda işbirlikleri üzerinde duruldu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar da Banga ile Görüştü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Banga ile Türkiye’nin enerji dönüşüm sürecine verilen destekleri ele aldı. Banga ve heyeti, Bakanlıkta ağırlanırken, enerji dönüşümünde yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, iletim ve dağıtım altyapısı konuları üzerinde görüş alışverişinde bulundular.

İlgili Yazılar