Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Açıklama: “Zırhlı Araç ve Çifte Maaş İddialarına Yanıt”

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Açıklama: “Zırhlı Araç ve Çifte Maaş İddialarına Yanıt”

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
30 0

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Mehmet Şimşek’in Zırhlı Aracı ve Çifte Maaşlarıyla İlgili Açıklama Yaptı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün yazılı bir açıklama yaparak Mehmet Şimşek’in zırhlı aracı ve bakanlık bürokratlarının aldığı çifte maaşlarla ilgili iddialara yanıt verdi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Açıklamada İddialar Yalanlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sözcü Gazetesi’nde yer alan iddialara sert bir şekilde yanıt verdi. Açıklamada, söz konusu haberin bilgi ya da haber değil, siyasi kaygılarla kurgulanmış bir yanıltmaca olduğu belirtildi. Bakanlık, devlet ciddiyetiyle halka bilgi vermek amacıyla devletin en üst makamlarının güvenlik gerekçesiyle zırhlı araçlara bindiğini vurguladı.

Çifte Maaş İddialarına Yanıt

Bakanlık, çifte maaş iddialarını da çifte sorumluluk ve çifte görev kaynaklı olduğunu belirtti. Üst düzey liyakatli bürokratların Kamu İktisadi Teşebbüslerine atanarak kamu adına yönetim ve denetim yaptığını ifade eden bakanlık, bu görevlerin karşılığında aldıkları ücretlerin yakında kanunla tavan getirileceğini duyurdu.

Vatandaşa Çağrı

Bakanlık, vatandaşları sürekli devam eden ciddiyet dışı ve günlük sansasyonel başlıklara itibar etmemeye çağırdı. Ayrıca, kamuoyuna bilgi vermek adına yapılan açıklamanın devletin şeffaflık ilkesi doğrultusunda yapıldığı vurgulandı.

İlgili Yazılar