Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail İle Hamas Arasındaki Çatışmalar Devam Ediyor

İsrail İle Hamas Arasındaki Çatışmalar Devam Ediyor

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
37 0

İsrail Ordusu 8 Askerinin Öldürüldüğünü Açıkladı

İsrail ordusu, Gazze’nin güneyindeki çatışmalarda 8 askerinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Bu askerlerden biri 601’inci İstihkam Taburu bölük komutan yardımcısıydı. Çatışmaların detayları hakkında net bilgi verilmezken, Yedioth Ahronot gazetesine göre askerler, Refah’a bağlı Tel es-Sultan Mülteci Kampı yakınlarında patlayıcı bir tuzak sonucu öldüler.

İsrail Ordusunun Kayıpları Artıyor

7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılar devam ederken, İsrailli askerlerin toplamda kaybı 306’sı karadan işgal sürecinde olmak üzere 658’e yükseldi. Ayrıca, saldırılarda 1936’sı karadan işgal sürecinde olmak üzere 3 bin 835 asker yaralandı.

İsrail Askerleri Batı Şeria’da Filistinli Çocuğu Öldürdü

İsrail askerleri, Batı Şeria’nın Nablus kentinde bir Filistinli çocuğu öldürdü ve 2 kişiyi yaraladı. 16 yaşındaki Sultan Abdurrahman Sultan Hatatibe, gerçek mermiyle göğsünden vurularak hayatını kaybetti. Kızılay, yaralılara yardım etmeye çalışan bir ambulans sürücüsünün de İsrail askerleri tarafından saldırıya uğradığını bildirdi.

Filistinlilere Yönelik Baskın ve Saldırılar Artıyor

İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırı başlatmasının ardından, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırılar artmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar