Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail’in Gazze’deki Bombardımanları: Son Durum

İsrail’in Gazze’deki Bombardımanları: Son Durum

haberci haberci - - 1 dk okuma süresi
33 0

GBU-39 Bombaları ile Gerçekleştirilen Saldırılar

Amerikan CNN kanalının haberine göre, Gazze’deki saldırılarda ABD yapımı GBU-39 küçük çaplı bombaların kullanıldığı belirtildi. Özellikle son aylarda İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda bu bombalara sıkça rastlandığı vurgulandı.

Ölü ve Yaralı Sayısındaki Artış

İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik bombardımanları sonucunda son 24 saat içerisinde 52 Filistinlinin daha hayatını kaybettiği, 208 Filistinlinin yaralandığı açıklandı. Bu saldırılar sonucunda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 38 bin 295’e yükseldiği belirtildi.

Endonezya Hastanesi ve İnsani Kriz

Gazze’nin kuzeyinde bulunan Endonezya Hastanesi, yaşanan bombardımanlar nedeniyle jeneratörleri çalıştırmak için gerekli yakıt ile ilaç ve tıbbi malzeme sıkıntısı çektiklerini duyurdu. Hastanenin daha önce bombalanması nedeniyle yatak kapasitesinin azaldığı ve hasta-yaralı dolu olduğu belirtildi.

Refah’a Kara Saldırısı

İsrail ordusunun Gazze’nin Refah bölgesine yaptığı kara saldırısında, Mısır sınır kapısının Gazze tarafını ele geçirdiği açıklandı. Bu durum ise Gazze’nin dış dünyaya açılan tek kapısı olan Refah Sınır Kapısı’nın kapalı olmasına ve insani yardımların girişine engel olmasına neden oldu.

İlgili Yazılar