Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail’in Gazze’ye Yaptığı Saldırılarda Yüzlerce Sivil Hayatını Kaybetti

İsrail’in Gazze’ye Yaptığı Saldırılarda Yüzlerce Sivil Hayatını Kaybetti

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
37 0

Gazze’de Bir Okula Düzenlenen Hava Saldırısında 16 Sivil Öldü

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail savaş uçaklarının, Gazze Şeridi’nin orta kesiminde bulunan Nusayrat bölgesindeki El-Cauni Okulu’nu bombalayarak bir katliam gerçekleştirdiği belirtildi. Saldırı sonucunda 16 sivil hayatını kaybetti, 50’den fazla kişi yaralandı.

İsrail’in Hedefi Haline Gelen Siviller

Filistin resmi haber ajansı WAFA’da yer alan habere göre, İsrail ordusu Gazze Şeridi’nde sivillerin sığındığı okulları hedef almaya devam ediyor. Gazze’nin orta kesiminde bulunan Cauni Okulu, 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana 3 kez saldırıya uğramıştı. Ayrıca, Gazze’nin kuzeyindeki Cibaliya bölgesinde de sivilleri hedef alan hava saldırısında bir kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Masum İnsanlar Hayatını Kaybediyor

İsrail’in Gazze kentindeki El-Abrar Camii’nin çevresine düzenlediği saldırıda bir Filistinlinin hayatını kaybettiği, Gazze’nin güneyindeki Refah kentinde ise daha önce öldürülmüş 2’si kadın 7 sivilin cansız bedenine ulaşıldığı belirtildi. 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye düzenlenen saldırılarda en az 15 bin 694’ü çocuk, 10 bin 279’u kadın olmak üzere 38 bin 98 Filistinli hayatını kaybederken, 87 bin 705 kişi yaralandı. Enkaz altında binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları da hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

İlgili Yazılar