Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları Devam Ediyor

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları Devam Ediyor

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
30 0

İsrail Ordusu, Şucaiyye Mahallesi’ne Yoğun Saldırılarını 4. Günde Sürdürdü

İsrail ordusu, havadan ve karadan Şucaiyye Mahallesi’ne yoğun saldırılarına 4. gününde de devam etti. Saldırılarda evler, yollar ve altyapı hedef alındı.

Şucaiyye’deki Durumun Vahameti

Gazze’deki Sivil Savunma İdaresi, abluka altındaki pek çok ailenin yardım istediği Şucaiyye’de durumun vahametini vurguladı. Yaralıların evlerde ablukada olduğu ve hastanelere ulaşamadığı belirtildi.

Ulusal ve Uluslararası Çağrılar

Uluslararası Kızılhaç Komitesi’nden (ICRC) abluka altındaki aileleri kurtarmak ve yaralılara ulaşmak için acil harekete geçilmesi talep edildi.

Son Durum ve Kayıplar

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında son 48 saatte 69 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 429 kişinin yaralandığı açıklandı. Toplam ölenlerin sayısı 37 bin 834’e yükseldi.

Çocukların Durumu ve Okula Erişim

Gazze’de 625 binden fazla çocuğun 8 aydan uzun süredir okula gidemediği, ciddi gıda kıtlığı yaşayan çocukların hayati tehlike altında olduğu belirtildi.

BM ve UNRWA’nın Çağrısı

BM ve UNRWA, Gazze’deki durumun her geçen gün kötüleştiğini vurgulayarak uluslararası topluma yardım çağrısında bulundu. UNRWA, Gazze’de kurulan geçici limanın olumsuz hava koşulları nedeniyle söküldüğünü açıkladı.

İlgili Yazılar