Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. İzmir Otogar Yolcuları Yüksek Otobüs Fiyatlarından Şikayetçi

İzmir Otogar Yolcuları Yüksek Otobüs Fiyatlarından Şikayetçi

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
37 0

Yolcuların Fiyat Artışıyla İlgili Tepkileri

İzmir Otogar’a yolculuk yapmak ya da bilet almak için gelen vatandaşlar, otobüs fiyatlarının artışından şikayetçi. Fiyatların her geçen gün yükseldiğini belirten vatandaşlar, özellikle öğrencilerin ve asgari ücretle geçinenlerin zor durumda kaldığını dile getirdi.

Enflasyon Rakamları ve Yolcu Taşımacılığındaki Artış

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan nisan ayı enflasyon rakamlarına göre, karayolu ile şehirlerarası yolcu taşımacılığı fiyatları bir önceki aya göre %34,24 oranında arttı. Bu durum, İzmir Otogar’daki yolcular arasında bilet fiyatlarının değerlendirilmesine neden oldu.

Yolcuların Tepkileri

Birçok yolcunun ortak şikayeti, aile ziyaretleri ya da acil durumlar gibi sebeplerle yolculuk yapmak zorunda kaldıklarında yüksek bilet fiyatlarını karşılayamamaları. Özellikle emekliler ve asgari ücretle geçinen vatandaşlar, hayatlarının diğer alanlarında kısıtlamalar yapmak zorunda kaldıklarını belirtiyor.

Öğrencilerin Durumu

Öğrenciler de bilet fiyatlarının yüksekliğinden etkilenen kesimler arasında yer alıyor. Bir öğrenci, ailesini görmek için yılda sadece 2-3 kez yolculuk yapabildiğini ve fiyatların her geçen gün arttığını ifade ediyor. Öğrenciler, bilet fiyatlarının kendileri için ağır bir yük olduğunu belirtiyor.

İlgili Yazılar