Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kamuda Tasarruf Tedbirleri ve Vergi Paketi Tartışmaları Sürerken Ticaret Bakanlığı’ndan Önemli Genelge

Kamuda Tasarruf Tedbirleri ve Vergi Paketi Tartışmaları Sürerken Ticaret Bakanlığı’ndan Önemli Genelge

haberci haberci - - 1 dk okuma süresi
37 0

Ticaret Bakanlığı, İhracatçılar Meclisi (TİM) ve İhracatçı Birliklerine Tasarruf Tedbirleri Genelgesi Gönderdi

Dün Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve ihracatçı birliklerine önemli bir genelge gönderdi. Genelgede harcamaların bütçe sınırları içinde kalması ve ek ödenek talebinde bulunulmaması istendi.

‘Yemek Verilmeyin’ Talimatı

Genelgenin ‘organizasyon’ alt başlıklı bölümünde TİM ve/veya ihracatçı birliklerince gerçekleştirilen tüm organizasyonların ihracatın geliştirilmesi amacına yönelik olması istenirken, çay, kahve, meşrubat, kuru pasta veya çok küçük atıştırmalık ikramı hariç yemek, PR, koreografi, kokteyl, sanatçı, sunucu, dışarıdan hizmet alımı yoluyla video/fotoğraf çekimi, host/hostes vb harcamaların yapılmaması talimatı verildi.

‘Business Class’ Kısıtı ve Gazete Aboneliği Yasağı

Genelgede ayrıca, TİM ve birliklere “Günlük gazete alımı yapılmayacak, görev alanı ile ilgili olmayan yayınlara abone olunmayacaktır” talimatı verildi. Ayrıca, uçak ile yapılacak seyahatlerde Business Class yerine Economy Class bileti kullanılması zorunlu hale getirildi.

Bu genelge ile yapılan tasarruf tedbirleri ve harcamalarda dikkat edilmesi gereken noktalar net bir şekilde belirlenmiş oldu.

İlgili Yazılar