Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mısır Savunma Bakanı Zeki, CENTCOM Komutanı General Michael Erik Kurilla ile Görüştü

Mısır Savunma Bakanı Zeki, CENTCOM Komutanı General Michael Erik Kurilla ile Görüştü

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
40 0

Mısır ve ABD Arasında Önemli Görüşme

Mısır Ordusu Sözcüsü Garib Abdulhafız’ın açıklamasına göre, Savunma Bakanı Zeki, ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı General Michael Erik Kurilla ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.

Gazze Krizi ve Uluslararası İlişkiler Ele Alındı

Görüşmede Gazze Şeridi’ndeki kriz başta olmak üzere uluslararası ve bölgesel gelişmeler ışığında ortak öneme sahip konular ele alındı. Savunma Bakanı Zeki, Gazze’deki insani krizin hafifletilmesi için uluslararası toplumun etkin güçlerinin koordine olması gerektiğine vurgu yaptı.

CENTCOM Komutanı Kahire’ye Sürpriz Ziyaret Gerçekleştirdi

CENTCOM Komutanı General Michael Erik Kurilla, İsrail’in Mısır sınırı yakınlarındaki Refah kentine askeri operasyon düzenleyeceğini duyurmasının ardından sürpriz bir ziyaretle Kahire’ye gelmişti. İki ülke silahlı kuvvetleri arasındaki stratejik ortaklığın ve koordinasyonun önemine vurgu yapıldı.

Hamas Ateşkese Onay Verdi

Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Gazze Şeridi’nde ateşkes önerisine onay verdiğini açıkladı. İsrail’in Refah’ta saldırılara devam kararı almış olmasına rağmen Hamas’ın ateşkesi onaylaması dikkat çekti.

İsrail’in Gazze’ye Saldırıları

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinli hayatını kaybetti. Enkaz altında hala binlerce ölü olduğu ve sivil altyapının da hedef alındığı bildirildi. Çatışmaların sona ermesi için uluslararası çabalar devam ediyor.

İlgili Yazılar