Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ticaret Bakanlığı Ekipleri Kurban Bayramı Öncesi Market Denetimlerini Sıklaştırdı

Ticaret Bakanlığı Ekipleri Kurban Bayramı Öncesi Market Denetimlerini Sıklaştırdı

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
36 0

Ankara’da Market Denetimleri Hız Kazandı

‘Ticaret Bakanlığı’na bağlı ekipler, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala market denetimlerini sıklaştırdı. Ankara’nın çeşitli bölgelerindeki marketlerde denetime odaklanan ekipler, özellikle temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik etiketleri inceledi.

Ürün Etiketleri Detaylı Bir Şekilde İncelendi

Daha önceki fiyatlarla karşılaştırılarak ürünlerin etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasındaki farklar incelendi. Etiketlerdeki ürün fiyatının son değişim tarihi ile önceki fiyatı detaylıca kontrol edildi. Ayrıca meyve ve sebze reyonlarında ürünlerin menşei ve geliş fiyat bilgisi Hal Kayıt Sistemi (HKS) üzerinden titizlikle incelendi.

Haksız Fiyat Artışlarına Karşı Hassasiyet

Ankara Ticaret İl Müdür Vekili Elif Tan, Kurban Bayramı öncesi haksız fiyat artışı ve fiyat etiketi denetimlerini yoğunlaştırdıklarını belirtti. Denetimlerde fiyat etiketlerinde bulunması gereken bilgilerin yanı sıra, etiket fiyatı ile kasa fiyatlarının uyumunu da detaylıca kontrol ettiklerini söyledi.

Denetimler Devam Edecek

Ankara Ticaret İl Müdür Vekili Elif Tan, “Fiyat etiketlerinde, ürünün üretim yeri, ayırıcı özelliği, birim fiyatı, satış fiyatı gibi bilgilerin bulunup bulunmadığını kontrol ediyoruz. Denetimlerimize yoğun bir şekilde devam edeceğiz.” dedi.

İlgili Yazılar