Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, TÜİK Başkanına Tepki Gösterdi

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, TÜİK Başkanına Tepki Gösterdi

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
23 0

Rifat Hisarcıklıoğlu, TÜİK Başkanı Erhan Çetinkaya’yı Eleştirdi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye İstatistik Kurumu Başkanı Erhan Çetinkaya’nın şirket kârlılıklarıyla ilgili açıklamalarına tepki gösterdi. Hisarcıklıoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Özel sektörü suçlu ilan etmeden önce herkes kendi işini en iyi şekilde yapsın” dedi.

İSO Başkanı Bahçıvan da TÜİK Başkanına Tepki Gösterdi

İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan da TÜİK Başkanına tepki gösterdi. Bahçıvan, TÜİK Başkanının enflasyon konusunda bazı kesimleri suçlamak yerine, daha ikna edici açıklamalar yapması gerektiğini belirtti.

Hisarcıklıoğlu, Şirketlere İtibar Cellatlığı Yapıldığını İfade Etti

Rifat Hisarcıklıoğlu, bazı firmaların zor durumda olduğu iddialarına sert tepki göstererek, “Firmalarımız, bu ülkenin milli servetidir. Asılsız dedikodularla şirketlere itibar cellatlığı yapmak alçaklıktır, ahlaksızlıktır, suçtur.” ifadelerini kullandı.

Bankalara ve Finans Sektörüne Çağrıda Bulundu

Hisarcıklıoğlu, bankalara da seslenerek reel sektör ile finans sektörünün bir bütün olduğunu vurguladı. Bankaların firmaların yanında durması gerektiğini belirterek, iletişim kanallarından kara listeler paylaşanlara karşı hukuki işlem başlatılması gerektiğini ifade etti.

İlgili Yazılar