Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Togg, Türkiye’nin En Değerli Markaları Arasında Yer Alıyor

Togg, Türkiye’nin En Değerli Markaları Arasında Yer Alıyor

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
36 0

Togg, Türkiye 125 Listesinde 20. Sırada

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin yerli otomobil üreticisi Togg, Brand Finance tarafından yayımlanan “Türkiye 125-Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesine T10X modeli ile 182 milyon dolar marka değeriyle 20’nci sıradan giriş yapmıştır. Bu liste, 41’den fazla ülkede faaliyet gösteren 6 binden fazla şirketin marka algısını değerlendiren “Global Marka Değeri Takip Araştırması” raporuna dayanmaktadır.

İSO 500 Listesinde 42. Sırada

Togg, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarının sıralandığı İSO 500 listesinde ise 42’nci sıraya yerleşmiştir. Geçtiğimiz yıl 24,3 milyar liralık satış geliri elde eden şirket, devler listesinde kendine sağlam bir yer edinmiştir.

Togg, Pazar Lideri Konumunda

Togg, “Bir otomobilden fazlası” hedefiyle yola çıkarak farklı sektörlerden iş ortaklarıyla birlikte hareket etmektedir. Nisan 2023 itibarıyla Türkiye’nin 81 ilinde T10X modelini kullanıcılarıyla buluşturmaya başlayan şirket, 30 bini aşkın aracı teslim etmiştir. Bu yılın satış rakamlarına göre C-SUV segmentinde yüzde 9,6 ile tüm elektrikli araçlar arasında ise yüzde 40,9 ile pazar lideri konumundadır.

İlgili Yazılar