Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. TOSFED İstanbul Park’ta Yeni Dönemi Açıkladı

TOSFED İstanbul Park’ta Yeni Dönemi Açıkladı

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
28 0

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı ve Milli Pilot Cem Bölükbaşı, İstanbul Park’ta Yeni Dönemi Açıkladı

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı, İstanbul Park’ta milli pilot Cem Bölükbaşı ile bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

İşletme Değişikliği ve Yatırımlar

Eren Üçlertoprağı, pistin yeni işletmecisinin 29 Mayıs itibarıyla devralındığını belirterek, “Burası aslında bir kangren haline dönmüştü. Devletimiz buraya büyük yatırımlar yaptı. Son bir yıldır sıkıntılı bir süreç yaşandı. Ancak bütün süreçler tamamlandı ve burayı yeni bir firma devraldı. Bu sayede tesisin yönetiminden ve sportif işleyişinden sorumlu olacağız. Bu gelişmelerle çok mutluyuz.” dedi.

Ulusal ve Uluslararası Yarışlar

Üçlertoprağı, artık milli sporcuların antrenman yapabileceğini ve yarışların düzenlenebileceğini belirterek, “Sporcularımız yurt dışındaki yarışlara daha hazır hale gelecek. Formula 1 şartı var 2026’da. Bütün uluslararası serileri buraya getirme hedefindeyiz. İstanbul Park, Uluslararası Otomobil Federasyonu’nun (FIA) önemli bir merkezi olacak.” şeklinde konuştu.

Cem Bölükbaşı’nın Görüşleri

Milli pilot Cem Bölükbaşı, pistin artık kendilerine antrenman yapma şansı tanıdığını vurgulayarak, “İlk defa özgürce içinde yürüyüp pisti görebiliyoruz. Bu pisti en verimli şekilde kullanarak avantaj sağlamayı hedefliyoruz. Umarım herkes faydalanabilir.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Park’ın yeni dönemi, hem ulusal hem uluslararası arenada Türk otomobil sporları için heyecan verici bir geleceği beraberinde getiriyor.

İlgili Yazılar