Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Trump Manhattan’daki Trump Tower’da Basın Mensuplarına Konuştu

Trump Manhattan’daki Trump Tower’da Basın Mensuplarına Konuştu

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
41 0

Trump, Jürinin Suçlu Bulduğu Karar Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Manhattan’daki Trump Tower’da basın mensuplarına hitaben yaptığı konuşmada, jürinin kendisini suçlu bulduğu kararla ilgili sert açıklamalarda bulundu. Mahkemenin kararını siyasi tarafgirlikle alındığını iddia eden Trump, “Bunu bana yapabiliyorlarsa herkese yapabilirler. Bunlar kötü insanlar. Çoğu durumda bunların hasta insanlar olduğuna inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Trump, Konuşma Yasağı Kararını Eleştirdi

Trump, hakkındaki kararın siyasi bir komplo olduğunu savunarak, “Onlar Beyaz Saray ve Adalet Bakanlığı ile tam bir işbirliği içindeler. Bunların hepsi (Joe) Biden ve belki de onun adamları tarafından yapılıyor.” şeklinde konuştu. Trump, kendisine konuşma yasağı getirildiğini belirterek, “Ben başkanlık için önde gelen kişiyim ve iki cümleyi bir araya getiremeyen bir adam tarafından, bir mahkeme tarafından verilen konuşma yasağı emri altındayım.” dedi.

Trump, “Faşist Bir Devlette Yaşıyoruz” İfadelerini Kullandı

Trump, mahkeme yargıcı Juan Merchan’ı çelişkili olarak nitelendirirken, “Hiç bu kadar çelişkili bir yargıç olmamıştı. Artık kimsenin almadığı bir konuşma yasağı altındayım.” şeklinde yorumda bulundu. Kendisine verilen para cezaları ve hapis tehditlerine değinen Trump, “Ben Cumhuriyetçi Parti’nin başkanlık seçimleri için önde gelen adayıyım.” vurgusunu yaptı.

İlgili Yazılar