Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu New York’ta Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali Düzenledi

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu New York’ta Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali Düzenledi

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
55 0

Boğa Heykeli Önünde Türk Bayrağı Göndere Çekildi

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, Wall Street bölgesindeki meşhur boğa heykelinin bulunduğu Bowling Green Park’ta “41. Geleneksel New York Türk Yürüyüşü ve Festivali Bayrak Çekme” törenini gerçekleştirdi. Törene Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Sedat Önal, Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Yıldız, Türkiye’nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür ve TADF Başkanı Gülay Aydemir gibi önemli isimler katıldı.

Yürüyüş 18 Mayıs’ta Madison Avenue’de Başlayacak

Ünlü finans merkezinde Türk bayrağı coşkuyla 24. kez göndere çekilirken, 41. Türk Günü Yürüyüşü ise 18 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Sabah saatlerinde New York Madison Avenue ve 38th Street’te başlayacak yürüyüş, Madison Square Park’ta sona erecek. Yürüyüş kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı mehter takımı da Osmanlı Türk müziği icra edecek.

Uzun Bir Geleneğe Sahip Olan Yürüyüş

ABD’de Türk diplomatların Ermeni terör örgütü ASALA tarafından şehit edilmesine tepki amacıyla 1981’de başlayan yürüyüş, her yıl geleneksel hale geldi. Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dahil binlerce kişinin Türk bayraklarıyla katıldığı etkinlik, çeşitli gösteriler, konserler ve resmi geçişlerle renklendiriliyor.

İlgili Yazılar