Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı’ndan Kredi Kartıyla Araç Muayene Ücreti Açıklaması

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı’ndan Kredi Kartıyla Araç Muayene Ücreti Açıklaması

haberci haberci - - 1 dk okuma süresi
45 0

Kredi Kartı Tahsilat Farkı Eleştirisi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kredi kartıyla yapılan araç muayene ücreti ödemelerinde, “kredi kartı tahsilatı farkının vatandaştan tahsil edilmesinin” adil olmadığını belirtti. Palandöken, kartla yapılan ödemelerde ek ücret alındığını vurgulayarak, bu durumun vatandaşları zor durumda bıraktığını ifade etti.

Araç Muayene Ücretlerindeki Artış

Palandöken, bu yıl araç muayene ücretlerinin otomobil, minibüs ve kamyonetler için 1821 liraya, traktör, motosiklet ve motorlu bisikletler için 927,6 liraya, otobüs, kamyon, çekici ve tankerler için ise 2 bin 462,4 lira olduğunu belirtti. Bu yüksek ücretlerin vatandaşları zorladığını kaydeden Palandöken, araç sahiplerine özel indirimler yapılması gerektiğini vurguladı.

Esnafın Mali Yükü Hafifletilmeli

Bendevi Palandöken, araç muayene ücretlerinin yanı sıra esnafın karşılaştığı diğer yüksek maliyetlerin altını çizdi. Bakım, onarım, sigorta ve yakıt gibi kalemlerin esnafı zorladığını belirten Palandöken, ticari araç sahiplerinin mali yüklerinin hafifletilmesi gerektiğini savundu.

İlgili Yazılar